Aventics 5811112600 (V581-5/2SR-048DC-I1-1P22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
AVENTICS
Originalprodukt
Net price (excl. VAT)
€144.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Lieferbar
Schneller Versand
Artikel
AVE-5811112600
Hersteller-Nr.
5811112600
Neuware
Fachhändler seit 2009
Originalprodukt
Weltweiter Versand
Artikeldaten
Hersteller-Nr.5811112600
Zolltarifnummer84812090
ZustandNew
Article
AVE-5811112600
Aventics 5811112600 (V581-5/2SR-048DC-I1-1P22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€144.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811762130 (V581-5/3PC-024DC-I1-2P15-LUA-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€228.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811531000 (V581-5/3EC-I1-AIR-AA-X-T1) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€165.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | Form B Industrie |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1400 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V DC | 48 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/2SR-048DC-I1-1P22-HBX-PA-X-S-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5811112600 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.330000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










