Aventics 5811762160 (V581-5/3PC-024DC-I1-2P15-LUD-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€264.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5811762160
Manufacturer no.
5811762160
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5811762160
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5811762160
Aventics 5811762160 (V581-5/3PC-024DC-I1-2P15-LUD-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€264.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811791530 (V581-5/3PC-024DC-I1-2CNO-HNX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€267.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811520300 (V581-5/3EC-110AC-I1-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€255.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Kabellänge | 0.5 m |
| SAP-Kurztext | V581-5/3PC-024DC-I1-2P15-LUD-PP-X-S-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5811762160 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.600000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










