Aventics 5812580000 (V581-5/3EC-I2-2CNA-AA-X-C-T0) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€163.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5812580000
Manufacturer no.
5812580000
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5812580000
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5812580000
Aventics 5812580000 (V581-5/3EC-I2-2CNA-AA-X-C-T0) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€163.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812220500 (V581-5/2DS-012DC-I2-2P22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€252.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812420600 (V581-5/3CC-048DC-I2-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€305.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 2100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | V581-5/3EC-I2-2CNA-AA-X-C-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5812580000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.470000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










