Aventics 5814173440 (V581-5/2SR-230AC-I4-1CNO-HUX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€498.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5814173440
Manufacturer no.
5814173440
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5814173440
ConditionNew
Article
AVE-5814173440
Aventics 5814173440 (V581-5/2SR-230AC-I4-1CNO-HUX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€498.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5814630000 (V581-5/2DP-I4-AIR-AA-D-T0) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
€296.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5814681000 (V581-5/2DS-I4-2CNA-AA-D-C-T1) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
€370.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 6000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/2SR-230AC-I4-1CNO-HUX-AA-X-S-T1 |
| Manufacturer Nr. | 5814173440 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










