Aventics R412005186 (QR1-S-RW6-G018-DA04) Serie QR1-S Standard
€19.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412005186
Manufacturer Nr.
R412005186
Aventics R412005186 (QR1-S-RW6-G018-DA04) Serie QR1-S Standard
Aventics R412005186 (QR1-S-RW6-G018-DA04) Serie QR1-S Standard is available to buy in increments of 10
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005083 (QR1-S-RYR-DA12-DA08) Serie QR1-S Standard
€11.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2121304060 (QR1-S-RVR-DA06-DA04) Serie QR1-S Standard
€3.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR1-S-RW6-G018-DA04 |
| Manufacturer Nr. | R412005186 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.044000 |
| HS-Code | 73072290 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










