Aventics R414002294 (ED05-000-060-420-1M12S) E/P Druckregelventil, Serie ED05
€730.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R414002294
Manufacturer Nr.
R414002294
Aventics R414002294 (ED05-000-060-420-1M12S) E/P Druckregelventil, Serie ED05
Frequently Bought Together
-
This Item:
€730.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007528 (RV1-G014-8,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€61.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414009571 (ED12-000-060-420-1M12A) E/P Druckregelventil, Serie ED12
€3,286.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | über Signalanschluss |
| Anschluss Ausgang | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 1000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Anschluss Entlueftung | G 1/4 |
| Anschluss Eingang | G 1/4 |
| Betriebsdruck max. | 11 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | ED05-000-060-420-1M12S |
| Manufacturer Nr. | R414002294 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.500000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









