WERA 5135938001. Screwdriver set Kraftform Compact Micro, 11 pieces
€53.49
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL30467
Manufacturer Nr.
05135938001
Screwdriver set Kraftform Compact Micro, 11 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€53.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05137331001. Schaumstoffeinlage 6003 Joker Set 1, ohne Werkzeug, 344 x 30 x 392 mm
€42.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05136462001. Textile Box Kraftform Kompakt VDE 17 extra slim 1, leer, 240 x 148 x 47 mm
€15.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Description
- Folding pocket with 44 mm long bits
- Kraftform Micro Bit Handle for precision mechanical applications
- Grip/change blade system for lightning-fast blade replacement
- Multi-component Kraftform Micro handle with roll-off protection and rotating cap
- Suitable for the reception of bits with 4 mm halfmoon drive and bits with 4 mm HIOS drive
- Use e.g. on smarphones, mobile phones, cameras and electronic devices
Product details
| item number | WL30467 |
| model | 05135938001 |
| manufacturer | WERA |
| manufacturer item number | 05135938001 |
| dimensions (LxWxH) | 155 mm x 100 mm x 35 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 155 mm x 100 mm x 35 mm |
| scope of supply | 1013 Kraftform Micro 1 x 97 851/9 C 1 x PH 00x44; 1 x PH 0x44; 1 x PH 1x44 840/9 C 1 x 1.5x44; 1 x 2.0x44 800/9 C 1 x 0.23x1.5x44; 1 x 0.40x2.0x44; 1 x 0.50x3.0x44 867/9 C TORX® 1 x TX 5x44; 1 x TX 6x44 |
| order unit | set |
| content unit | 1 set |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | mixed |
| packaging mass | set |
| ESD safe | no |
| tool length | 155 mm |
| Manufacturer Nr. | 05135938001 |
|---|---|
| Manufacturer | Wera |
| Country of Manufacture | Czechia |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Wera
-
-
Wera 05004356001. Wera 2go 7 Werkzeug-Hochbox, 100 x 295 mm€57.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Wera 05004048001. Metal-Knarrensatz, Umschalthebel, 3/8"-Antrieb, metrisch, 29-teilig€135.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











