EDP 64/17 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€99.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 64/17 2G
Manufacturer Nr.
EDP 64/17 2G
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€99.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/12. Eurobehälter geschlossen, 40x30x12 cm
€5.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/42 WB. Eurobehälter geschlossen, 60x40x42 cm
€21.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 18.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 15.7 cm |
| Foldable handle | 1 handle on each front side |
| Design | without lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 3.28 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Grab handle: traffic black similar RAL 9017 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 64/17 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 60 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG HA 4364-7001. Handgriffe Abdeckung für Eurobehälter, 40x30 – 60x40€0.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG HA 86-3020. Handgriffe Abdeckung für Eurobehälter, 80x60€0.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG HA 86-1003. Handgriffe Abdeckung für Eurobehälter, 80x60€0.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG HA 4364-7016. Handgriffe Abdeckung für Eurobehälter, 40x30 – 60x40€0.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










