Aventics R412007328 (AS3-ACT-G012-GAU-080-PBP-AO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie AS3-ACT
€252.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007328
Manufacturer Nr.
R412007328
Aventics R412007328 (AS3-ACT-G012-GAU-080-PBP-AO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie AS3-ACT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€252.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007168 (AS3-RGP-G012-GAN-040-DS) Präzisions-Druckregelventil, Serie AS3-RGP-...-DS
€109.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007003 (AS3-FLS-G038-PBP-HO-40,00) Filter, Serie AS3-FLS
€58.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 3500 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb PA |
| Ölerbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb PA |
| SAP-Kurztext | AS3-ACT-G012-GAU-080-PBP-AO-05.00-PBP-LA |
| Manufacturer Nr. | R412007328 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001356 (CCI-DA-040-0080-00712241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€174.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480651415 (CSL-DA-020-0160-AC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD€174.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412014244 (PRA-DA-040-0100-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€150.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











