Aventics R412007070 (AS3-FLC-G012-SSS-AO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€271.63
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007070
Manufacturer Nr.
R412007070
Aventics R412007070 (AS3-FLC-G012-SSS-AO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€271.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007043 (AS3-FLC-G038-SSS-AO-00,01) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€196.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007128 (AS3-RGS-G038-GAN-100-DS) Druckregelventil, Serie AS3-RGS-...-DS
€66.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 700 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-FLC-G012-SSS-AO-00,01-ICI |
| Manufacturer Nr. | R412007070 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001520 (CCI-SA-100-0015-00312241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€243.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001570 (CCI-SA-100-0015-00312241100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€243.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











