Aventics 0820061053 5/3-Wegeventil, Serie TC08
€148.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0820061053
Manufacturer Nr.
0820061053
Aventics 820061053 5/3-Wegeventil, Serie TC08
Frequently Bought Together
-
This Item:
€148.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422102013 2x3/2-Wegeventil, Serie TC08
€122.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422102052 2x3/2-Wegeventil, Serie TC08
€145.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 15217, Form C |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | G 1/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 700 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | G 1/8 |
| Anschluss Eingang | G 1/8 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.9 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | TC08-5/3CC-DO-230AC-E-FORM_C-SGL |
| Manufacturer Nr. | 0820061053 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.195000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412010593 (CC04-G038-DA12-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04€20.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412010576 (CC04-G038-DA12-2_1) Drosselrückschlagventil, Serie CC04€20.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412010592 (CC04-G038-DA10-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04€20.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412010591 (CC04-DA08-G038-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04€20.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










