Aventics 1823376025 (CP1-S-NW7,8-D080) Sicherheitskupplung, Serie CP1
€47.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823376025
Manufacturer Nr.
1823376025
Aventics 1823376025 (CP1-S-NW7,8-D080) Sicherheitskupplung, Serie CP1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€47.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1823373001 (CP1-S-NW7,2-G014-IN) Kupplungsstecker, Serie CP1
€3.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007576 (Connection SOCKET ) Multikupplung, Serie CP1
€143.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 8 |
| Nenndurchfluss Qn | 1800 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 90 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | CP1-S-NW7,8-D080 |
| Manufacturer Nr. | 1823376025 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 74122000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480637884 (SSI-DA-063-0010-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€100.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R422001284 (CCI-DA-025-0015-00712241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€100.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









