Aventics 1823391052 (QR2-S-RH3-G038) Serie QR2-S Standard
€9.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391052
Manufacturer Nr.
1823391052
Aventics 1823391052 (QR2-S-RH3-G038) Serie QR2-S Standard
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412000615 (QR1-S-RH3-G014) Serie QR1-S Standard
€12.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2122010380 (QR1-S-RVT-G038-DA10) Serie QR1-S Standard
€6.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 15 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR2-S-RH3-G038 |
| Manufacturer Nr. | 1823391052 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 39174000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412009065 (AS5-FLC-G100-PBP-AC-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS5-FLC€408.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0821302710 (NL1-RGS-G018-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS€51.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009071 (AS5-FLC-G100-SSS-AC-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS5-FLC€464.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009070 (AS5-FLC-G100-SSS-AO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS5-FLC€445.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










