Aventics R412007882 (PE6-P2-S HYST FEST) Drucksensor, Serie PE6
€95.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007882
Manufacturer Nr.
R412007882
Aventics R412007882 (PE6-P2-S HYST FEST) Drucksensor, Serie PE6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€95.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010776 (PE5-IO-DA04-000-060-M12) Drucksensor, Serie PE5
€178.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1827020144 (CB1-RND-050-050-SN1-SN2) Sensorbefestigung
€11.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 1,2x1 |
| Elektrische Schnittstelle | M8x1 |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 0 bar |
| Betriebsdruck min. | -1 bar |
| SAP-Kurztext | PE6-P2-S HYST FEST |
| Manufacturer Nr. | R412007882 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.048000 |
| HS-Code | 85365080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412009119 (AS5-RGS-G100-GAU-080 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS€170.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009117 (AS5-RGS-G100-GAU-040 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS€170.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009115 (AS5-RGS-G100-GAU-020 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS€170.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009113 (AS5-RGS-G100-GAU-010 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS€170.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










