Aventics R402005844 (KHZ-DA-100-0040-M) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€235.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402005844
Manufacturer Nr.
R402005844
Aventics R402005844 (KHZ-DA-100-0040-M) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
Frequently Bought Together
-
This Item:
€235.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822010744 (KHZ-DA-032-0025-O-NR) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€136.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822406421 (KHZ-SA-020-0010-M) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€54.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 40 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Kolbenstangengewinde | M12 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -25 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.6 bar |
| SAP-Kurztext | KHZ-DA-100-0040-M |
| Manufacturer Nr. | R402005844 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1823391630 (QR2-S-RDS-DA05-DA05) Serie QR2-S Standard€2.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823391628 (QR2-S-REE-DA04-DA06) Serie QR2-S Standard€2.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823391629 (QR2-S-RDS-DA04-DA04) Serie QR2-S Standard€1.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1823391631 (QR2-S-RDS-DA06-DA06) Serie QR2-S Standard€1.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost






