Aventics R412019042 (MSC-DA-025-0150-HG-HM-HM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-HM
€2,123.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412019042
Manufacturer Nr.
R412019042
Aventics R412019042 (MSC-DA-025-0150-HG-HM-HM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-HM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2,123.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007448 (EBS-PI-07-NN-N-N-NN-DA04-DA04-) Ejektor, Serie EBS
€28.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010168 (EBS-ET-05-NC-I-N-VE-DA04-DA04-) Ejektor, Serie EBS
€218.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | hydraulisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 150 mm |
| Kolbendurchmesser | 25 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | MSC-DA-025-0150-HG-HM-HM-02-M-S-0-0-ACC |
| Manufacturer Nr. | R412019042 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 5.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1322512000 (ICM-DA-025-0125-0) Minizylinder, Serie ICM€88.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1322510000 (ICM-DA-025-0100-0) Minizylinder, Serie ICM€84.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1322516000 (ICM-DA-025-0160-0) Minizylinder, Serie ICM€97.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1322508000 (ICM-DA-025-0080-0) Minizylinder, Serie ICM€93.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




