Aventics R480643816 (MSC-DA-020-0100-HG-EM-EM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EM
€1,452.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480643816
Manufacturer Nr.
R480643816
Aventics R480643816 (MSC-DA-020-0100-HG-EM-EM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,452.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480643770 (MSC-DA-016-0040-MG-EM-EM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-MG-EM
€760.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007766 (EBS-ET-05-NC-N-N-VE-DA04-DA04-) Ejektor, Serie EBS
€212.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch mit Metall-Endanschlag |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 100 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| SAP-Kurztext | MSC-DA-020-0100-HG-EM-EM-02-M-S-0-0-ACC |
| Manufacturer Nr. | R480643816 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.400000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412019860 (SSI-DA-050-0080-4-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€126.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412007462 (EBS-ET-07-NC-I-N-NN-DA04-DA04-) Ejektor, Serie EBS€131.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412007486 (EBS-ET-07-NC-I-N-NN-M005-M005-) Ejektor, Serie EBS€131.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




