Aventics 0822065105 (GPC-DA-040-0160-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€935.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822065105
Manufacturer Nr.
0822065105
Aventics 0822065105 (GPC-DA-040-0160-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€935.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822060105 (GPC-DA-012-0075-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€432.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822061405 (GPC-DA-016-0075-E-SB) Führungszylinder, Serie GPC-E
€449.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-040-0160-BV-BB |
| Manufacturer Nr. | 0822065105 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.700000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480162928 (PRA-DA-032-0250-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€110.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822392910 (KPZ-DA-025-0100-00812241100002) Serie KPZ€128.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412020405 (CSL-DA-016-0250-SC-1-0-000-ISO) Minizylinder, Serie CSL-RD€128.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










