Aventics R402000915 (GPC-DA-080-0050-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€861.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000915
Manufacturer Nr.
R402000915
Aventics R402000915 (GPC-DA-080-0050-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€861.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822060601 (GPC-DA-012-0020-TL-SB) Führungszylinder, Serie GPC-TL
€300.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822061006 (GPC-DA-016-0100-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€357.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 80 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-080-0050-BV-SB |
| Manufacturer Nr. | R402000915 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 8.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 0822933228 (PN-ZYLINDER TRR-DA-063-0180-AD) Zahnstangenantriebe, Serie TRR€1,129.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822933206 (PN-ZYLINDER TRR-DA-063-0360) Zahnstangenantriebe, Serie TRR€1,148.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822933227 (COMPRESSED-AIR CYL TRR-DA-063-) Zahnstangenantriebe, Serie TRR€1,092.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822933229 (PN-ZYLINDER TRR-DA-063-0360-AD) Zahnstangenantriebe, Serie TRR€1,241.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










