Aventics 5811721600 (V581-5/3PC-048DC-I1-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€211.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5811721600
Manufacturer Nr.
5811721600
Aventics 5811721600 (V581-5/3PC-048DC-I1-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€211.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811172530 (V581-5/2SR-024DC-I1-1CNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€109.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811490650 (V581-5/3CC-024DC-I1-2CNO-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€196.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | Form B Industrie |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| Betriebsspannung V DC | 48 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/3PC-048DC-I1-2P22-HBX-PA-X-C-T1 |
| Manufacturer Nr. | 5811721600 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.700000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 0822081206 (MNI-DA-12-0125-U-01-13-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI€70.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822081204 (MNI-DA-12-0080-U-01-13-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI€68.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822081207 (MNI-DA-12-0160-U-01-13-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI€71.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0822081205 (MNI-DA-12-0100-U-01-13-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI€69.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










