Aventics 0820024078 (DIR.-CONTROL Valve ED 5/2 ISO1) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 1
€134.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0820024078
Manufacturer Nr.
0820024078
Aventics 0820024078 (DIR.-CONTROL Valve ED 5/2 ISO1) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€134.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820024002 (DIR.-CONTROL Valve ISO 151 MON) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 1
€138.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820024560 (DIR.-CONTROL Valve ED 5/2 ISO1) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 1
€224.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1060 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.2 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 110 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 110 V |
| SAP-Kurztext | DIR.-CONTROL VALVE ED 5/2 ISO1 110/50 |
| Manufacturer Nr. | 0820024078 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.390000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480668806 (CCL-DA-025-0010-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC€118.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480668804 (CCL-DA-020-0060-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC€116.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480668810 (CCL-DA-025-0030-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC€125.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480668808 (CCL-DA-025-0020-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC€121.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










