Aventics 5811173450 (V581-5/2SR-230AC-I1-1CNO-LBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€133.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5811173450
Manufacturer Nr.
5811173450
Aventics 5811173450 (V581-5/2SR-230AC-I1-1CNO-LBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€133.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811592650 (V581-5/3EC-024DC-I1-2CNO-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€197.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811591440 (V581-5/3EC-230AC-I1-2CNO-HUX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€222.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1400 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/2SR-230AC-I1-1CNO-LBX-AA-X-S-T1 |
| Manufacturer Nr. | 5811173450 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 2990600912 (CM2-AP6-M27X2-AISI 316) Gelenkkopf mit Flansch, Serie AP6€1,366.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627635 (ITS-DA-200-0125-2-2-1-3-9-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€1,417.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627376 (ITS-DA-200-0400-2-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€1,415.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











