Aventics R412005209 (QR1-S-RTT-G012-DA16) Serie QR1-S Standard
€23.39
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412005209
Manufacturer Nr.
R412005209
Aventics R412005209 (QR1-S-RTT-G012-DA16) Serie QR1-S Standard
Aventics R412005209 (QR1-S-RTT-G012-DA16) Serie QR1-S Standard is available to buy in increments of 5
Frequently Bought Together
-
This Item:
€23.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2121812000 (QR1-S-RYK-DA12) Serie QR1-S Standard
€12.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2122210120 (QR1-S-RTT-G012-DA10) Serie QR1-S Standard
€15.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR1-S-RTT-G012-DA16 |
| Manufacturer Nr. | R412005209 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.055000 |
| HS-Code | 73072290 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics














