Aventics R432000142 (QR1-S-RSI-D012-N038) Serie QR1-S Standard
€17.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R432000142
Manufacturer Nr.
R432000142
Aventics R432000142 (QR1-S-RSI-D012-N038) Serie QR1-S Standard
Aventics R432000142 (QR1-S-RSI-D012-N038) Serie QR1-S Standard is available to buy in increments of 10
Frequently Bought Together
-
This Item:
€17.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R432000144 (QR1-S-RSI-D014-N018) Serie QR1-S Standard
€9.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R432000137 (QR1-S-RPN-D516-N018) Serie QR1-S Standard
€2.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | 3/8 NPT |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR1-S-RSI-D012-N038 |
| Manufacturer Nr. | R432000142 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 73072980 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 2544110140 (QR2-C-RVT-R014-DA10) Serie QR2-C Edelstahl€95.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5811331000 (V581-5/2DP-I1-AIR-AA-M-T1) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€106.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412004902 (QR2-C-RVT-G038-DA10) Serie QR2-C Edelstahl€95.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










