Aventics R412005113 (QR1-S-RCA-DA08) Serie QR1-S Standard
€2.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412005113
Manufacturer Nr.
R412005113
Aventics R412005113 (QR1-S-RCA-DA08) Serie QR1-S Standard
Aventics R412005113 (QR1-S-RCA-DA08) Serie QR1-S Standard is available to buy in increments of 20
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005221 (QR1-S-RAY-G038-DA08) Serie QR1-S Standard
€13.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005239 (QR1-S-RW1-G018-DA06) Serie QR1-S Standard
€5.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 8 |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR1-S-RCA-DA08 |
| Manufacturer Nr. | R412005113 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.004400 |
| HS-Code | 73072980 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics R412021847 (CSL-DA-016-0050-SC-1-0-000-SRT) Minizylinder, Serie CSL-RD€123.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001077 (CCI-DA-050-0050-00412241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€122.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











