Metcal MX-500S. Zweikanal Lötstation 230 Volt
€573.63
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL31698
Manufacturer Nr.
MX-500S
Zweikanal Lötstation 230 Volt
Frequently Bought Together
-
This Item:
€573.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal MX-PS5200. Supply unit, 2 connections
€601.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal MX-5250. Two-channel Desoldering station with Desoldering gun MX-DS1
€1,048.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
• mit Display
• 40 Watt
• 230 Volt
• 40 Watt
• 230 Volt
| Lieferumfang | 1x Rework-Station MX-500S 1x Löt- und Rework-Lötkolben MX-RM3E 1x Ablageständer WS1 |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| Leistung | 70 W |
| Spannung | 240 V |
| Stationstyp | Lötstation |
| Umgebungstemperatur | 10 – 40 °C |
| ESD gerecht | nein |
| Manufacturer Nr. | MX-500S |
|---|---|
| Manufacturer | Metcal |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Metcal
-
Metcal SSC-661A. Soldering tip SSC 600 series knife shaped 4,5x0,5 mm€36.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal SSC-674A. SSC 600 series conical soldering tip 1, 4x15 mm€27.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal Ssc-774A. SSC 700 series conical soldering tip 1, 4x15 mm€24.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal SSC-761A. SSC 700 soldering tip series knife shaped 4,5x0,5 mm€35.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










