C.K T4882X00ESD. Xonic ESD screwdriver Phillips, PH00x60 mm, 157 mm
€6.02
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11166
Manufacturer Nr.
T4882X00ESD
Xonic ESD screwdriver Phillips, PH00x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11167 | PH000 |
| WL11166 | PH00 |
| WL11165 | PH0 |
| WL11170 | PH1 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the turning movement even with the smallest torques
- High quality chrome vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Accurately fitting tips for precise adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome plated, eliminate chrome reflections and flaking
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: PH 00
- Blade diameter: 2.5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- Total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11166 |
| model | 4882X-ESD-PH-00x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4882X00ESD |
| width | 17 mm |
| height | 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 207 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| type of screw | PH00 |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| packaging mass | piece |
| tool length | 157 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| Manufacturer Nr. | T4882X00ESD |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T2341. Precision tweezers, straight, type 5.SA, 110 mm€21.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2340. Precision tweezers, straight, type 3C.SA, 110 mm€19.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2340D. ESD Precision tweezers, straight, type 3C.SA ESD, 110 mm€22.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2345A. Ceramic tweezers, straight, type 73 MZ AL, 140 mm€68.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost