C.K T4882X 0. Xonic screwdriver Phillips, PH0x60 mm, 157 mm
€3.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11171
Manufacturer Nr.
T4882X 0
Xonic screwdriver Phillips, PH0x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11171 | PH0 |
| WL11172 | PH00 |
| WL11173 | PH000 |
| WL11174 | PH1 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: PH 0
- Blade diameter: 3.0 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11171 |
| model | 4882X-PH-0x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4882X 0 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 207 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| packaging mass | piece |
| type of screw | PH0 |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| tool length | 157 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| Manufacturer Nr. | T4882X 0 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
C.K 430005. Crimping tool for wire end sleeves, 0.25-2.5 mm2, 145 mm€22.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3757ESD 2. ESD precision stripper, adjustable 0.25 - 0.80 mm, 98 mm€37.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3703D. Sensoplus ESD electronics pliers set, 6 pieces, 235x150x30 mm€246.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost