Weller T0054415299. WTA 11 Tip set for vertical use, chisel-shaped 1x0.5 mm
€29.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL17112
Manufacturer Nr.
T0054415299
WTA 11 Tip set for vertical use, chisel-shaped 1x0.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€29.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054466799N. Desoldering tips for WMRT
€86.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054414699. WTA 2 Tip set curved 45°, chisel-shaped, 3x0.5 mm
€29.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Tip set for vertical use
Product details
| item number | WL17112 |
| model | WTA-11 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054415299 |
| order unit | pair |
| product series | WTA series |
| type of tip | HM |
| tip width | 1 mm |
| tip width in inches | 0.039 in |
| tip thickness | 0.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| suitable handle | WTA 50 |
| Manufacturer Nr. | T0054415299 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Weller
-
Weller T0052923399. WXUP MS Set, soldering iron set, 150 W, Active-Tip technology€266.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost













