Weller T0054414399. WTA 4 Tip set curved 45°, chisel-shaped 12.5x0.5 mm
€62.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL17116
Manufacturer Nr.
T0054414399
WTA 4 Tip set curved 45°, chisel-shaped 12.5x0.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054466999N. RTW 9MS Pair of waver soldering tips Chisel shape 3.0x1.0 mm
€125.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054465699N. RTW 6NW 45° pair of waver soldering tips 0.2 mm, chrome-plated, non-wettable
€86.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Spitzenset curved 45°
Product details
| item number | WL17116 |
| model | WTA-4 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054414399 |
| order unit | pair |
| product series | WTA series |
| type of tip | HM |
| tip width | 12.5 mm |
| tip width in inches | 0.492 in |
| tip thickness | 0.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | bent |
| suitable handle | WTA 50 |
| Manufacturer Nr. | T0054414399 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










