Bahco 5471 FI-120. Multi-purpose tweezers, hardened steel, PVC coated 120 mm
€19.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL17920
Manufacturer Nr.
5471 FI-120
Multi-purpose tweezers, hardened steel, PVC coated 120 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 3CBS. Waver Erem 3CBS Precision Tweezers, Curved 40°, with Pointed Tips
€21.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Belzer 5469 AMI. Non-magnetic universal tweezers made of stainless steel for fine and delicate assembly work, AA-SA, 130 mm
€46.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Multi-purpose tweezers
- Material: 5471 F & 5471 FI: hardened steel5471 FR: stainless steel, antimagnetic
- Finish:5471 F: polished and nickel-plated5471 FI: PVC coated5471 FR: polished
- Rounded and finely serrated jaws
Product details
| item number | WL17920 |
| model | 5471FI-120 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 5471 FI-120 |
| length | 120 mm |
| width | 12 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool material | hardened steel |
| packaging mass | piece |
| tool length | 120 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 5471 FI-120 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Bahco
-
Bahco 2646 R. Diagonal Cutters with Oval Head, 0.2-1.25 mm€73.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco IZO-DR-810. Torque wrench, fixed ratchet head, ring wrench, electronic€2,646.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-










