Bahco 2646 R. Diagonal Cutters with Oval Head, 0.2-1.25 mm
€73.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL44610
Manufacturer Nr.
2646 R
Diagonal Cutters with Oval Head, 0.2-1.25 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 79 52 125 ESD. ESD precision electronics side cutter, pointed, with wire clip, 125 mm
€51.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 21HDD-200IP. High-performance side cutters with single-component handle, phosphated, 200 mm, industrial packaging
€36.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Handles in synthetic material
- with return spring
- Cutting capacity: 0.1-0.8 mm to 0.4-2 mm of Copper wire
- High-performance alloy steel
- Mirror polished
Product details
| item number | WL44610 |
| model | 2646 R |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 2646 R |
| length | 110 mm |
| width | 10 mm |
| order unit | piece |
| Cutting capacity side cutter | 0,2 - 1,25 mm |
| blade length | 68 mm |
| Manufacturer Nr. | 2646 R |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










