C.K T4838XESD20. Xonic ESD screwdriver hexagonal ball head, 2.0x50 mm, 147 mm
€8.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL20572
Manufacturer Nr.
T4838XESD20
Xonic ESD screwdriver hexagonal ball head, 2.0x50 mm, 147 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL20571 | 1.5 mm |
| WL20572 | 2 mm |
| WL20573 | 2.5 mm |
| WL20574 | 3 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 2,0 mm
- Visible blade length: 50 mm
- total length: 147 mm
Product details
| item number | WL20572 |
| model | 4838X-ESD 2,0x50 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4838XESD20 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 2.5 mm x 146 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 193 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| hexagon socket | 2 mm |
| type of screw | hexagonal |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| packaging mass | piece |
| tool length | 147 mm |
| Manufacturer Nr. | T4838XESD20 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
-
-
C.K C8432. Stainless steel scissors, ergonomic handles, 220 mm€16.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost