C.K C8432. Stainless steel scissors, ergonomic handles, 220 mm
€16.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL36350
Manufacturer Nr.
C8432
Stainless steel scissors, ergonomic handles, 220 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström RX 8160. ESD side cutters, RX series, oval jaws, with bevel, 0.4-2 mm
€79.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 21HDGC-200IP. Ergo Diagonal cutters with self-opening two-component handle, chrome-plated, 200 mm, industrial packaging
€53.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Stainless steel, polished
- With ergonomic, moulded plastic handles
- Serrated cutting edges
- With robust adjusting screw
- total length: 220 mm
Product details
| item number | WL36350 |
| model | C8432 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | C8432 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 80 mm x 13 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 280 mm x 80 mm x 13 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 220 mm |
| type of shears | shears |
| Manufacturer Nr. | C8432 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










