OKI TFP-BLP2. Pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 2x14 mm
€62.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24753
Manufacturer Nr.
TFP-BLP2
Pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 2x14 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CNL5. Desoldering tip DxP series, 1,31 / 2,65 mm
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for most standard applications
Product details
| item number | WL24753 |
| model | TFP-BLP2 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TFP-BLP2 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip length | 14 mm |
| tip width | 2 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TFP-BLP2 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
-
OKI PHT-650315. Soldering tip PHT series chisel-shaped fine 30°, 1x10 mm€5.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
