OKI DFP-CNL5. Desoldering tip DxP series, 1,31 / 2,65 mm
€47.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24763
Manufacturer Nr.
DFP-CNL5
Desoldering tip DxP series, 1,31 / 2,65 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH10A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm
€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for desoldering systems MFR-1150, MFR-1350, MFR-1351
Product details
| item number | WL24763 |
| model | DFP-CNL5 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | DFP-CNL5 |
| order unit | piece |
| product series | DxP Series |
| inside diameter | 1.31 mm |
| outer diameter | 2.65 mm |
| tip length | 12.8 mm |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | DFP-CNL5 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

