OKI SFV-CNL14. Soldering tip SxV Series conical long 1,4x15 mm
€11.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24781
Manufacturer Nr.
SFV-CNL14
Soldering tip SxV Series conical long 1,4x15 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CH15AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x13.4 mm
€15.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TTP-BLP1. pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 1x14 mm
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24781 |
| model | SFV-CNL14 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CNL14 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 15 mm |
| soldering tip diameter | 1.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CNL14 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI Dfp-Cn6. Desoldering tip DxP series, D: 1,55 / 2,85 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DFP-CN5. Desoldering tip DxP series, D: 1,31 / 2,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DFP-CN3. Desoldering tip DxP series, D: 0.79 / 2.05 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DFP-CN4. Desoldering tip DxP series, D: 1,05 / 2,3 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



