OKI SFV-DRH20. Soldering tip SxV series hoof-shaped bevelled, 2x14 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL24782
Manufacturer no.
SFV-DRH20
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SFV-DRH20
ConditionNew
Article
WL24782
Soldering tip SxV series hoof-shaped bevelled, 2x14 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH35. Soldering tip SxP Series hoof-shaped long, 3,5x17,78 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-BL1. Rework Tip RxP Series blade shaped 10 mm
€88.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24782 |
| model | SFV-DRH20 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-DRH20 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 14 mm |
| soldering tip diameter | 2 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | sloped |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-DRH20 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
