OKI SFV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
€12.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24783
Manufacturer Nr.
SFV-CH50
Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-CHB15. Soldering tip SxP series, chisel-shaped 30° 1.5x12.04 mm
€20.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24783 |
| model | SFV-CH50 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CH50 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 10 mm |
| tip width | 5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CH50 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SFV-CNB04AR. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x19.6 mm€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CH10. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x11 mm€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-DRH430AR. Soldering tip SxV Series hoof-shaped long 45°, 3x20,4 mm€28.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost