OKI SCP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€30.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL27537
Manufacturer no.
SCP-DRH05
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SCP-DRH05
ConditionNew
Article
WL27537
Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-DL2. Rework Tip RxP Series Tunnel for SOIC-8
€48.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-BVL10. Soldering tip SxP series bevelled 60° 1x14,22 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27537 |
| model | SCP-DRH05 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-DRH05 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 15.21 mm |
| tip width | 0.5 mm |
| tip shape | hoof-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-DRH05 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
