Warmbier 7100.CPM74. Charged Plate Monitor CPM 74, analog
€3,082.49
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL25277
Manufacturer Nr.
7100.CPM74
Charged Plate Monitor CPM 74, analog
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3,082.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD Tera Ohmmeter TOM600
€1,982.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD-Messgeräte Kit 823
€2,840.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- For measuring the effectiveness of ionizers and their offset voltages
- Determines the discharge time of a preselected voltage threshold value to a lower voltage value (standard +/- 1000 volts to +/- 100 volts).
- Measurement of the voltage potential on an integrated plate electrode (150 x 150 mm) using a built-in electric field meter
- Storage of measurement data in CPM
- Removable plate electrode for adapting a high voltage sensor head
- High voltage measuring head for direct voltage measurement up to 2 kV
- Dimensions: 15.2 x 15.2 x 15.2 cm (W x H x D)
- Complies with IEC 61340-4-7
Product details
| item number | WL25277 |
| model | CPM74 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 7100.CPM74 |
| width | 152 mm |
| height | 152 mm |
| depth | 152 mm |
| scope of supply | Plug-in power supply Earthing cable Conductive carrying case Software works calibration certificate Operating instructions German/English |
| order unit | piece |
| standards | IEC 61340-4-7 |
| range | 2 kV |
| Manufacturer Nr. | 7100.CPM74 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 3315.HS.0626.A. ESD HIGHSHIELD shielding bag, silver, 152x660 mm, 100 pieces€32.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost













