OKI TFP-BLH60. Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 20.5 mm
€101.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL26984
Manufacturer Nr.
TFP-BLH60
Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 20.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DCP-CN2. Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-CHL20. Soldering tip SxP series, chisel-shaped long 30° 2x16.04 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for most standard applications
Product details
| item number | WL26984 |
| model | TFP-BLH60 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TFP-BLH60 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip dimensions | 0,57 x 1,4 mm |
| tip width | 20.5 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TFP-BLH60 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI BTX-CK4-75. Solder fume extractor, for 4-8 stations, 7.5 m hose€285.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI RPS-1. Replacement remote control, for BVX-201 and BVX-203 systems€34.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI TFP-BLH40. Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 6.35 mm€79.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
