OKI DCP-CN2. Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
€39.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27284
Manufacturer Nr.
DCP-CN2
Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RFP-QD6. Rework Tip RxP Series Quad for PLCC 44
€76.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RFP-QD19. Rework Tip RxP Series Quad for QFP 44
€109.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for desoldering systems MFR-1150, MFR-1350, MFR-1351
Product details
| item number | WL27284 |
| model | DCP-CN2 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | DCP-CN2 |
| order unit | piece |
| product series | DxP Series |
| inside diameter | 0.64 mm |
| outer diameter | 1.8 mm |
| tip length | 5.54 mm |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | DCP-CN2 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI STV-CNL10AR. Soldering tip SxV Series conical long 1x15 mm€16.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CN05. Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CNB05. Soldering tip SxV series conical angled, 0,5x13 mm€12.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-CN05AR. Soldering tip SxV Series conical 0.5x13.7 mm€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


