OKI SCP-DRH15. Soldering tip SxP series hoof-shaped 30° 1,5x16,5 mm
€28.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27539
Manufacturer Nr.
SCP-DRH15
Soldering tip SxP series hoof-shaped 30° 1,5x16,5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€28.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH10. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x11 mm
€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CNL10AR. Soldering tip SxV Series conical long 1x15 mm
€16.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27539 |
| model | SCP-DRH15 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-DRH15 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 16.5 mm |
| tip width | 1.5 mm |
| tip shape | hoof-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-DRH15 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI STP-BVL10. Soldering tip SxP series bevelled 60° 1x14,22 mm€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
OKI SCP-BVL10. Soldering tip SxP series bevelled 60° 1x14,22 mm€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFP-CNL06. Soldering tip SxP Series conical long 0,6x14,9 mm€20.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost