OKI SCV-CH25. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.57
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL26530
Manufacturer no.
SCV-CH25
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SCV-CH25
ConditionNew
Article
WL26530
Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CNB04. Soldering tip SxP series, conical angled 0.4x15.21 mm
€15.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI CFV-BL400. Soldering tip CxV Series blade-shaped 40 mm
€104.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL26530 |
| model | SCV-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 11 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

