OKI SCP-DRK50. Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
€47.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27543
Manufacturer Nr.
SCP-DRK50
Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€47.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH25AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x13.4 mm
€13.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH15A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.5x11.3 mm
€12.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27543 |
| model | SCP-DRK50 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-DRK50 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 16 mm |
| tip width | 5 mm |
| tip shape | knife-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-DRK50 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI MFR-WSDSCB. replacement cradle for MFR-WSDSU with MFR-WSDSCB€32.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI PHT-652337. Soldering tip PHT series conical fine angled, long, 0.5x15 mm€4.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -


