OKI STV-CH25AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x13.4 mm
€12.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27829
Manufacturer Nr.
STV-CH25AR
Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x13.4 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TCP-BLH70. Pair of forceps tips TxP Series, blade-shaped angled, width 28 mm
€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CNB04A. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x15.5 mm
€12.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
- original easily accessible geometry
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27829 |
| model | STV-CH25AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STV-CH25AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.4 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 365 °C |
| Manufacturer Nr. | STV-CH25AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI DCP-CN7. Desoldering tip DxP series, D: 2,44 / 3,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -


