OKI DFP-CN2. Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
€39.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24755
Manufacturer Nr.
DFP-CN2
Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CNL10AR. Soldering tip SxV Series conical long 1x15 mm
€15.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH50AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm
€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for desoldering systems MFR-1150, MFR-1350, MFR-1351
Product details
| item number | WL24755 |
| model | DFP-CN2 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | DFP-CN2 |
| order unit | piece |
| product series | DxP Series |
| inside diameter | 0.64 mm |
| outer diameter | 1.8 mm |
| tip length | 5.54 mm |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | DFP-CN2 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



