OKI SCV-CNB05. Soldering tip SxV series conical angled, 0,5x13 mm
€12.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27842
Manufacturer Nr.
SCV-CNB05
Soldering tip SxV series conical angled, 0,5x13 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CH50. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 5x7,6 mm
€17.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH15. Soldering tip SxP series hoof-shaped 30° 1,5x16,5 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27842 |
| model | SCV-CNB05 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CNB05 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13 mm |
| soldering tip diameter | 0.5 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CNB05 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki

