OKI TCP-BLH70. Pair of forceps tips TxP Series, blade-shaped angled, width 28 mm
€101.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27934
Manufacturer Nr.
TCP-BLH70
Pair of forceps tips TxP Series, blade-shaped angled, width 28 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DCP-CNL4. Desoldering tip DxP series long, D: 1,05 / 2,3 mm
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CN05AR. Soldering tip SxV Series conical 0.5x13.7 mm
€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27934 |
| model | TCP-BLH70 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TCP-BLH70 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip dimensions | 0,57 x 1,4 mm |
| tip width | 28 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TCP-BLH70 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI CFV-BL350. Soldering tip CxV Series blade shaped 35 mm€73.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI CCV-BL250. Soldering tip CxV Series blade-shaped 25 mm€73.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI CCV-BL350. Soldering tip CxV Series blade shaped 35 mm€73.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI CCV-BL100. Soldering tip CxV Series blade shaped 10 mm€63.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
